spolku přátel Ghostbusters
line decor
::HOME::
line decor
 
 
 
 
 
 
 
TÁBOROVÁ SETKÁNÍ

7. BŘEZNA 2009 - Výlet na Závist

7. března 2009 jsme uspořádali výlet na kelstké hradiště Závist.
Sraz jsme měli na náměstí v Točné. Hned na samém začátku setkání se objevily drobné potíže, naštěstí však jediné v průběhu celé akce. :) Jeden účastník zaspal (nebudeme jmenovat:)) a spolu s druhým pak nestihli autobus, který jezdil jen jednou za hodinu. Po sáhodlouhém telefonování jsme nakonec zdar výpravy zachránili (jak se později ukázalo, zmínění opozdilci totiž tvořili 66,6% dětských účastníků), vyslali jsme pro děvčata rychlou spojku Rendu a ten je do Točné dovezl.
Složení výpravy tedy bylo za děti Filip alias Bobek, Slůně a Markétka a za vedoucí Renda (který s námi šel bohužel jen kousek, i jeho zachvátila řádící chřipka a byl v té době ještě v rekonvalescenci), Oliver, Charlie - náš hlavní navigátor a fotograf, Verča s Lokim a nakonec já.
Tak jsme tedy s menším zpožděním vyrazili na cestu.
Na konci vesničky (tedy městské části Prahy 4, ale opravdu jsme si připadali jak na vesničce, v té době v ulicích Točné burácela dechovka a od chalupy k chalupě, tedy od domu k domu putoval masopustní průvod; nechyběla ani jednota nedaleko "náměstí" a všudypřítomné štěbetání vrabčáků) jsme se napojili na keltskou naučnou stezku a postupovali jsme po jejích zastávkách míli za mílí. Lesy tu byly překrásné, listnaté a převážně především dubové. Zima sice celkem byla, ale svižným pochodem jsme se ohřáli. :)
Cestou jsme si udělali radost pár svačinovými přestávkami a také jsme se na mnoha místech kochali nádherným výhledem (= nabírali jsme dech :x).
Za zmínku jistě stojí fantastická zkratka, na kterou nás navedli místní, jenž jsme potkali díky Lokimu (jejich psík si s Lokisanem hrál a hrál a nechtěl se nechat chytit, tak jsme zapředli rozhovor :)). Touto zkratkou jsme jednak opustili naučnou stezku, která se chýlila ke konci a hlavně jsme si ušetřili pěkný kus cesty, který bychom museli ke všemu absolvovat husím pochodem po silnici.
Zkratka nás dovedla ke zdejší MINI ZOO. Vyrazili jsme tedy plni očekávání k výběhům a voliérám, leč na zdejší faunu bylo ještě příliš brzy, neviděli jsme skoro žádné zvíře, většina se ukrývala ve svých příbytcích. Dokonce ani zdejší divoké čuníky jsme pohvizdováním a chrochtáním z úkrytu nevylákali. Markétka jim tedy alespoň nechala suché pečivo, co jim přinesla (v ZOO je dřevěný "kontejner", kam můžou návštěvníci krmení, co přinesli, dát).
Po prochajdě v ZOO jsme se vrátili na úpatí kopce a pomalu se vydali po žluté vstříc vrcholu. Jenže nějaký chytrák hned na začátku kopce postavil dětské hřiště, takže se naše výprava na značnou dobu zasekla. Jen co jsme se vydováděli, zvedli jsme kotvy a vyrazili jsme pokořit K2.
Výstup to byl více než náročný, expedici jsme museli prokládat četnými zastávkami, abychom popadli dech a načerpali další síly. Nakonec jsme ale horu zdolali a dostali se až k návrší a ke keltské akropoli.
Tady jsme si o hradišti něco málo pověděli, porozhlédli jsme se po okolí a pak jsme si dali přestávku na oběd.
Po obědě jsme se vydali stejnou cestou zpět. Určitě budu mluvit za všechny, když konstatuji, že sestup byl ve srovnání s výšlapem vzhůru procházka růžovým sadem! :)
Dole jsme byli "cobydup" a pak už byl čas dát Keltům vale a jet domů.
Všem účastníkům děkujeme, že s námi tento výlet podnikli a doufáme, že jste si to i přes nepřízeň počasí užili

K.

-------------------
POZVÁNKA

SRAZ: 7.3.2009, 9:30 zastávka autobusu Točná
SPOJENÍ:
Kačerov (metro C) - BUSem č.139 do zastávky Na Beránku (18 min), tam přestup na BUS č.173 (6 min)
Kačerov (metro C) - BUS č.333 do zastávky Dolní Břežany, nám. (23 min), tam přestup na BUS č.341 (7 min)
Smíchovské nádr. (metro B) - BUS č.253 do zastávky Na Beránku (18min), tam přestup na BUS č.173 (6 min)
S SEBOU : teplé oblečení, pevnou obuv na tlapky, pláštěnku nebo nepromokavou bundu s kapucou, svačinu (nebo radši tři, hlad je nepřítel státu), v baťůžku tužku, papír, a hlavně na rtech úsměv a dobrou náladu
PROGRAM: nejprve se vydáme po naučné keltské stezce vedoucí z Točné na keltské hradiště Závist, kde si něco málo povíme a zahrajeme nějaké ty hry, pak sejdeme z kopce dolů a dobrodružnou výpravu zakončíme procházkou po místní MINI ZOO, kde budeme mít možnost seznámit se s nejedním zástupcem české fauny. Po té dojdeme na zastávku autobusu Zbraslav, Nádraží (BUS č.165) a zde se rozloučíme.
ÚČAST: dobrovolná, netřeba hlásit předem, ale ozvete-li se, rozhodně budeme rádi :) za účast se započítávají plus bodíky, které se vám budou hodit na táboře! ;-)