Naše tábořiště

Co by byli Ghostbusters bez Sepekova?

Historie našeho tábora se kdysi začala psát jinde, nicméně roku 2002 jsme se přestěhovali do krajiny snů.
Naše tábořiště se nachází na té nejzelenější louce na břehu toho nejškeblovatějšího rybníka na světě.

Vítejte na břehu rybníka Chobot, nedaleko malebného městysu Sepekov. Uprostřed polí, luk a lesů jižních Čech.

Vítejte na louce, kde se už 3 dekády schází skupina přátel, kteří mají rádi přírodu a děti, dobrodružství a přátelství, a které rok co rok baví přijet, postavit tábor, připravit tábor, užít si tábor a po třech týdnech tábor zase zbourat.

A teď něco málo o té naší louce a o zázemí, které tu na naše táborníky čeká.

Ubytování

Na louce o výměře 4484 m2 stojí podkova stanů značky Rekreant.
Jedná se o dvojlůžkové stany, jejichž základní konstrukce krytá stanovou plachtovinou má tvar písmene A.

Každý stan má kromě obytné části ještě malou předsíňku a celá plocha je vypodložena dřevěnými podlážkami.

Táborníci mají každý k dispozici svojí vlastní postel s matrací.

Společně se pak dělí o skříňku v uličce, kam si mohou ukládat osobní věci.
Zbytek tábornického vybavení je uložen v prostoru pod postelemi, v suchu a v bezpečí.

Zábava

Za hrami a za četnými dobrodružstvími v rámci celotáborové hry se nejraději vydáváme do okolních lesů a hájů.
V okolí tábořiště je rozhodně z čeho vybírat, což zároveň znamená, že repelent je alfou i omegou ve výbavě každého táborníka.

Často však popustíme uzdu naší fantazii i v tábořišti.

Zde máme k dispozici velkou louku, hřiště s volejbalovou sítí nebo rybník, ve kterém se můžeme koupat.

Když nám nepřeje počasí, poskytne nám zázemí naše táborová budova, tzv. Stodola duchů, kam se všichni pohodlně vejdeme a kde můžeme hrát hry, zpívat u kytar nebo se věnovat deskovkám a to i v tom nejnepříznivějším počasí.
A i v tom nejhorším dešti si tady můžeme nad kamny usušit i veškeré mokré oblečení nebo obuv.

Nejoblíbenějším místem v budově jsou každopádně schody, na které se pohodlně usadí celý tábor a kde mají Mravenec, březí klisna i Šestnácté století úplně jiný náboj.

Nesmíme opomenout prostor ohniště.
Nepanuje-li v letní sezóně zákaz rozdělávání ohňů, několikrát za tábor se zde sejdeme a ve svitu plápolajícího slavnostního ohně (rozuměj dopadající červené linoucí se záře) si z plna hrdla zazpíváme u kytary, přičemž dojde i na Píšťalku, Včeličku, Kočičku, Růženku a další kulturní prvky.

Stravování

V již zmiňované Stodole duchů se 4-5 x denně setkáváme u jednoho stolu, abychom společně posnídali, posvačili, poobědvali, povečeřeli (někdy se stane, že v rámci dlouhé a strastiplné pouti celotáborovou hrou posvačíme uprostřed lesa).

Do kuchyně mají malí táborníci vstup zapovězen, neboť se zde vaří nejen na sporácích, ale také na kamnech, ve kterých se topí pěkně po staru, dřívím.

Společná jídelní tabule je tvořena čtyřmi bytelnými dřevěnými stoly s integrovanými lavicemi.

V naší jídelně se pak nachází skříňky, ve kterých si táborníci po řádném umytí v lornách odkládají svou nablýskanou ešusovou jídelní soupravu včetně hrnku a příboru.

V jídelně stojí várnice s nápoji, nepřetržitě 24/7 k dispozici k uhašení žízně každého kolemjdoucího táborníka.

Lázně a toalety

V našem tábořišti nejsme připojeni ani k vodovodu, ani ke kanalizaci. Veškeré s těmito trubkami spojené činnosti tak dostávají nádech minulosti, tradice a dobrodružství.

K pravidelnému mytí rukou (po návštěvě toalety, před každým jídlem atd.) jsou k dispozici zásobníky s mýdlem a barely naplněné pitnou vodou, ať už před umývárkou nebo před záchody.

Každodenní čištění chrupu pak probíhá za naším Rain Roomem.

Několikrát za tábor pak naši svěřenci zakusí blaho a luxus táborových lázní, kde jsou za použití vlastního sprchového gelu a šamponu vystaveni blahodárným účinkům teplé vody.
Náš Rain Room má dvě oddělené místnosti, jednu chlapeckou a jednu dívčí.
Na místo vroucí vody z kohoutků zde pobíhá skupina lazebníků – praktikantů a vedoucích, kteří s kyblíky a s konvemi distribuují teplou vodu ohřátou v brutaru a to stejně dobře a rychle, jako to nejlepší lázeňské potrubí v Poděbradech.

Naše táborové toalety zvané kadistany se nachází v bezpečné vzdálenosti od tábořiště a názor na ně si musí každý udělat sám.

Emergency

V táboře máme i malou polní ordinaci, buňku, pod jejíž střechou na všechny churavé nebo bolavé táborníky čeká náš tým profesionálních zdravotníků.

Vyžaduje-li táborníkův stav i odpočinek na lůžku, je k dispozici stan zvaný Izolace, s nadstandardní péčí a s neméně pohodlnou postelí, než jakou dotyčný opustil ve svém stanu.

Denně je pak k dispozici táborová „sanitka“, vozidlo vybavené řidičem a zdravotníkem, vyžaduje-li pacientův stav konzultaci s lékařem v některé z nedalekých ordinací, pohotovostí nebo nemocnic.

A co jsme vynechali ?

Brána
Při vjezdu do tábora nepřehlédnete naši táborovou bránu. Své největší slávy dosáhla v roce 2018, kdy se naše Hvězdná brána dostala i na google maps. Jak se taková Hvězdná brána staví, tak na to se můžete podívat zde.

Hlídka
Dvousedačkové zastřešené hlídkové stanoviště poskytuje alespoň trochu pohodlí, dále však hodně bezpečí a sucha každé hlídající dvojici, zatímco střežená vlajka visící na stožáru je noc co noc vystavena dešti, tmě a nebezpečí loupežného přepadení…

Žvýkačkovník
Jedná se o přírodní raritu. Jedinečný, zcela unikátní a velmi vzácný druh dřeviny roste nedaleko naší budovy.Je zapsán do červené žvýkací knihy ohrožených druhů a pro jeho přežití je nezbytné zásobovat ho každý rok vždy na přelomu července a srpna orbitkami,  winterfreshkami a dalšími hnojivy.